בלוג

פוליש או ווקס?

פוליש לרכב או ווקס לרכב?

מומלץ לבצע טיפול ווקס לרכב, אחת לכמה חודשים על מנת לשמור על צבע הרכב, במיוחד במדינה חמה ושופעת שמש כמו ישראל.

רבים חושבים שרכב חדש אינו זקוק לטיפול פוליש, אך גם רכב חדש צריך הגנה.טיפול פוליש לרכב לעומת זאת, מסיר פגמים ושריטות קלות מצבע הרכב ע"י הסרת שכבה (ממש קטנה) מצבע הרכב.
 
רכב חדש אינו זקוק לטיפול פוליש, אלא אם הוא כבר עבר טיפול ווקס בעבר.בנוסף להסרת שריטות, טיפול פוליש מסיר שאריות של ווקס ומכין את הרכב לטיפול הווקס הבא שלו, לכן מומלץ תמיד לבצע טיפול פוליש ווקס לרכב המשלב את היתרונות משני הטיפולים יחד.
 
בכל מקרה לא מומלץ לבצע טיפול פוליש בלבד, יש להשלים את הטיפול עם ווקס.

מה ההבדל בין ווקס לפוליש?

מה ההבדל בין ווקס לפוליש?

שתי השיטות נועדו להשיג מראה מבריק ונקי, אך הן פועלות בדרכים שונות: הווקס מוסיף שכבת הגנה, בעוד הפוליש מסיר שכבה ומקטין את ההגנה החיצונית על הצבע. לכן, לרוב משלימים את הפוליש בטיפול בווקס, כדי להגן מחדש על שכבת הצבע – לאחר ששוייפה והפכה דקה יותר.

את שאריות הווקס יש להסיר לפני הטיפול הבא בפוליש או בווקס; במקרה של פוליש – אין צורך להסיר דבר. בנוסף, ווקס הוא 'אחיד' לכל צבעי המכוניות, בעוד שנוזל פוליש נמכר לעתים בנוסחאות שונות לצבעים שונים.

מה זה פוליש לרכב?

מה זה פוליש לרכב?

פוליש – ליטוש של שכבת הצבע המקורית

פוליש הוא נוזל המיושם על משטחים צבועים כדי למנוע שריטות ולכלוך. נוזל הפוליש מכיל חומר כימי חזק המסיר שכבה דקיקה של הצבע, וכן ממזער שריטות.

נוזל הפוליש מכיל גם מעט שעווה, כדי לעזור בהשגת המראה המבריק. ניתן ליישם את הפוליש באמצעות ליטוש או באמצעות מטלית רכה. רוב היצרנים משווקים נוזל פוליש בעוצמות שונות, בהתאם לאופי הפגמים ולחומרתם.

מה זה ווקס לרכב?

מה זה ווקס לרכב?

ווקס – שכבת הגנה נוספת על הצבע המקורי

ווקס, או בעברית שעווה, מגיע בצורת נוזל או בצורת משחה. במקור, מדובר היה בשעווה טבעית (דונג דבורים), אך כיום משווק בעיקר ווקס סינתטי.

הווקס נועד להוסיף שכבת הגנה על גבי הצבע המקורי של המכונית, ובאותה עת גם ברק אופייני. שכבת הווקס מגינה מפני פגעי הטבע והזיהום: הווקס מסנן את הקרניים האולטרה-סגולות ומונע את דהיית הצבע הזמן ומסייע במניעת חמצון על ידי יצירת מכשול פיזי בין המתכת של המכונית ובין המלחים, השמנים והחומרים המזהמים האחרים אליהם נחשפת המכונית.

למה לא שטיפה לא מספיקה?

למה לא שטיפה לא מספיקה?

שטיפה טובה – ידנית או במכונה – תהפוך את הרכב לנקי, אבל כדי שהוא יבריק ממש, צריך להשקיע בו מעט יותר, ולפנק אותו ב'פוליש ווקס'. למעשה, מדובר בשני טיפולים שונים – פוליש ו-ווקס, ובשורות הבאות נתייחס להבדלים ביניהם.